קהילה ישראלית

ברוכים הבאים לבית הספר ע”ש לואיס בראנדייס

אני מודה לכם על העניין שאתם מגלים בבית ספרנו. בית הספר משרת אוכלוסייה רחבה המתפרסת על פני אזורים שונים בדרום לונג איילנד, קווינס, וברוקלין. במשך שמונים ושלוש שנים, בראנדייס מעניק חינוך מעולה ומועשר הן במקצועות היהדות והן במקצועות הכלליים. בית הספר פועל בסטנדרטים גבוהים ומגיע להשגים מצויינים ברמה הארצית ובהשוואה לבתי ספר פרטיים וציבוריים באזור.

כל אחד מאיתנו מייצג חוליה חשובה ביותר בשרשרת היהדות, ועלינו מוטלת המשימה החשובה להמשיך את המסורת היהודית ואת הציונות לדורי דורות. החל מכתות הגן וכלה בכיתות ח’, בית ספרנו נוטע ערכים וכישורים שיכינו את הילדים לעתיד טוב יותר. במשך השנים, בראנדייס מפתח ומטפח בקרב הילדים, הן ברמה הנפשית והן ברמה הקוגניטיבית, שלושה מעגלים בשלוש רמות: ה”אני” – ה”משפחה” – וה”חברה”, בהקשר לעם היהודי, האומה האמריקאית, ומדינת ישראל. הבוגרים שלנו עוזבים את בית הספר מצויידים בכלים להתמודדות עם האתגרים, הקשיים, וההזדמנויות שלעולם יש להציע.

בבראנדייס, צוות המורים, ההנהלה, הועדות השונות, והמשפחות, עובדים יחדיו בדרך של פתיחות, הגינות, ובכבוד הדדי, להבטחת איכות החינוך של ילדינו. אנו תומכים בכל תלמיד ברמה האישית, מאפשרים צמיחה, ומספקים הזדמנויות לכל ילד על פי הצרכים האישיים שיובילו אותו למיצוי הפוטנציאל הטמון בו.

בראנדייס מציע תוכנית הלימודים דו לשונית המשלבת אמצעים טכנולוגיים ואומנותיים המאפשרים גישה לרבדים עמוקים באינטלגנציות שונות אצל הלומד. אנו מאמינים שידיעת השפה העברית הינה המפתח להבנה מעמיקה יותר של ההסטוריה, התרבות, והמסורת היהודית דרך התנ”ך וספרי קודש נוספים.

ערכים כגון: דרך ארץ, צדקה, תיקון עולם, כלל ישראל, חסד, ומצוות, הם חלק אינטגרלי בהוויה היומיומית של בית הספר. אנחנו מחנכים את הילדים לחשוב, להרגיש ולפעול על פי עולם ערכים רחב זה. אנחנו מטפחים בקרב הילדים את תחושת הגאווה היהודית, רגש השייכות לאומה הישראלית, ומכינים אותם לעתידם כאזרחים אמריקאיים.

אני אשמח לפגוש אתכם באופן אישי, לענות על כל שאלה, ולשמוע מכם הארות והערות. אני מזמין אתכם לבוא ולראות את בית ספר בראנדייס. בטוחני שכל אחד מכם יגלה את סוד ההצלחה שלנו והייחודיות שמבליטה את בראנדייס מעל לכל בית ספר אחר באזור.

בברכת שלום

רז לוין

מנהל בית הספר